Hakkımızda

MİSYONUMUZ

 

Bünyesinde yer alan tarafsız ve bağımsız, alanlarında uzman arabulucular ile uygun fiziki koşullara sahip merkezimizde, ulusal ve uluslararası alandaki özel hukuki uyuşmazlıkların, alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemi olan arabuluculuk ile çözülmesi hususunda tarafları aydınlatıp, teşvik ederek , sistematik tekniklerle iletişim kurmasını sağlayarak, gizlilik ilkesi çerçevesinde, daha ekonomik ve kısa sürede, barışçıl, kalıcı, her iki tarafın menfaatlerine uygun çözümlere ulaşmalarını sağlamak,

 

Merkezimiz, Arabuluculuk faaliyetinin yapılacağı uygun fiziki koşullara sahip olması sebebiyle, arabuluculuk görüşmelerinin sağlıklı bir şekilde yapılarak, arabuluculuğun gelişimine katkı sağlamak amacıyla  diğer arabulucu meslektaşlar ile uyuşmazlık taraflarına, merkezimiz bünyesindeki toplantı odalarının kullanımı için hizmet verilmesi,

 

Toplumda arabuluculuğun tanıtımı ve yaygınlaştırılması için, çalışmalar yapmak, yazılı ve görsel metaryeller hazırlamak eğitimler düzenlemek, projeler üretmek ve ayrıca mevcut projelere de katkı sağlamak,

 

Alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemi olarak Arabuluculuğun yaygınlaştırılarak, ihtilafların kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlamak. 

 

VİZYONUMUZ

 

İhtilafların çözümü için arabulucuya başvuruların çoğalmasının sağlanması,

Kazan kazan yönteminin doğal sonucu olarak da toplumsal barışa katkı sağlanması,

Alternatif çözüm yolu olarak Arabuluculuğun yaygınlaştırılması sonucu,  mahkemelerin iş yükünün azalmasına katkıda bulunmak,

Arabuluculuk hizmetlerinin kurumsal bir çatı altında ve donanımlı bir ekip ile yapılmasının sağlanması,

Toplumda, Alternatif çözüm yolu olarak Arabuluculuğa olan güvenin sağlanması.

 

MERKEZİMİZ

 

Lokasyonu, İstanbul (Çağlayan) Adliyesi’ne yakınlığı, Ulaşım kolaylığı, Ofis donanımı,  güvenliği, arabuluculuğun kaliteli bir şekilde yürütülmesine olanak sağlayan 9 toplantı odası ,eğitim salonları ve bekleme salonu ile Türkiye’nin örnek arabuluculuk merkezlerindendir. 

 

Toplantı odaları; bir adet 12 kişilik, bir adet 10 kişilik, dört adet 8 kişilik, üç adet 6  kişilik ferah, geniş, arabuluculuk toplantı normlarına uygun mekanlardan oluşmaktadır. 

 

Toplantı odaları ile Bekleme salonunda, çay-kahve ve diğer ikramlarımız bulunmaktadır.

 

Arabuluculuğun gerektirdiği fiziki ortama uygun dizayn edilmiş olan merkezde, ofis mobilyalarından aksesuara kadar her ayrıntı  bu hizmete uygun olarak özel seçilmiştir. Görüşmeler esnasında gizliliğin korunması için ses yalıtımı ile mekan renkleri ve aydınlatmalar toplantılarda sükûneti sağlamaya yönelik düşünülmüş ve buna uygun dekore edilmiştir.   Arabuluculuğa özgü yazılım, arabulucu dostu olarak hizmetinize sunulmuştur. Program web tabanlı olup, online-ofline olarak çalışabilmekte, arabulucu’nun yapması gereken tebligatları sms-email ve posta ortamında gönderip takip edebilmekte, hazır formlar ile arabuluculuk hizmetini kısa sürede sonlandırabilmekte. UYAP uyumlu çıktılar ile arabuluculuk portalına entegrasyon sağlanabilmektedir.

 

Global arabuluculuk sistemi merkeze kayıtlı arabulucular arasında haberleşme ve sekreterya hizmetlerine yönelik entegrasyon için gerekli alt yapıya sahiptir.

 

Geniş bant kablolu ve kablosuz internet hizmeti, profesyonel baskı, telefon ve sekretarya hizmetleri ve sistemin içinde yer almaktadır.

Toplantı odalarından, eğitim salonlarından, sekreterya ve ikram hizmetlerinden diğer arabulucu meslektaşlar da faydalanabilecektir.